400 TL ve üzeri alışverişe ücretsiz kargo
Hesabım
Sepetim
Filtre
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Baharatlık

Baharatlık, yemeklerin lezzetine lezzet katan baharatların bir arada bulunduğu ve muhafaza edildiği, oldukça şık tasarımlara sahip olabilen mutfak gerecidir. Çeşitli boyut, renk ve tasarımlarda üretilen baharatlıklar Acar Home kalitesi ile sizleri karşılıyor. Bambu ve metal stand seçenekleri üzerine konumlandırılmış cam ve porselen malzemeden üretilen baharatlıklar mutfağınıza tasarım katacak.

Baharatlık Modelleri Nelerdir?

Baharatlıklar farklı materyallerde, renklerde ve çeşitli modellerde karşımıza çıkmaktadır. Acar Home sizin için baharatlık modellerini listeledi:

  • Bambu Tepsili Porselen Baharatlık
  • Metal Standlı Cam Baharatlık
  • Bambu Standlı Porselen Baharatlık
  • Metal Standlı Porselen Baharatlık
  • Metal Standlı Kare Cam Baharatlık

Baharatlıklar Nasıl Temizlenmelidir?

Baharatlıkların daha uzun ömürlü olarak kullanılmalarını sağlamak için yıkama talimatlarına dikkat etmek gerekir. Metal standlı cam baharat takımlarının cam bölümleri ayrılarak makinede yıkanması uygundur. Metal kısımlarının elde yıkanması önerilir. Porselen kavanozların bulaşık makinesinde yıkanması uygunken bambu kapak ve bambu tepsiler ise su ile doğrudan temas etmeden hafif nemli bir bez yardımıyla silinmesi tavsiye edilmektedir. Baharatlıkların kapakları hangi materyalden olursa olsun su değdirmemek gerekir. Bunun en önemli sebebi vakumlu yapılarının bozulmamasıdır. Böylece kavanozlarınızın kullanım ömrü kısalmış olmaz.

Baharatlık Modelleri Kaç Parçadan Oluşmaktadır?

Baharatlıkların parça sayısı modellere göre değişiklik göstermektedir. 3 parçadan oluşan baharat takımlarından 9 parçadan oluşan baharat takımlarına kadar pek çok seçenek mevcuttur. 3 parçadan oluşan küçük setlere tuz, karabiber ve pul biber gibi en çok ihtiyaç duyulan baharatlar konulabilirken zevk ve ihtiyaçlarınıza göre dilediğiniz baharat takımını tercih edebilirsiniz.

Baharatlıkların Rengi Neye Göre Seçilmelidir?

Baharatlıklar genellikle tezgâhın üzerinde ya da mutfakta göz önünde olan bir stand üzerinde bulunurlar. Bu durum mutfağa girildiğinde ilk göze çarpan detaylardan birisinin baharatlıklar olmasına sebebiyet verir. Mutfağınızda şık bir görünüm elde etmek için baharatlıkları konumlandıracağınız bölge ile uyumlu renkler seçmelisiniz. Mutfağınıza beyaz renk hakim ise siyah baharat takımı seçerek bir kontrast oluşturarak zıtlıktan gelen uyumu yakalayabilirsiniz. Beyaz, siyah, mavi ve pembe mutfaklarda en çok tercih edilen renklerin başında gelir. Bu renkler ile uyumlu baharatlık renkleri de tercih edilebilir.