400 TL ve üzeri alışverişe ücretsiz kargo
Hesabım
Sepetim
Filtre
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kavanoz

Kavanoz, mutfakta gıdalarımızı muhafaza etmek için en sık kullandığımız araç-gereçlerden birisidir. Farklı boyut ve tasarımlarda üretilen kavanozlar mutfakların olmazsa olmazıdır. Muhafaza edilmek istenen ürünlere göre farklı boyutlarda tercih edebileceğiniz kavanozlar Acar Home kalitesiyle sizleri bekliyor. 250 ml boyuttan 2600 ml boyuta kadar pek çok farklı ebatlarda kavanozu ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz.

Kavanoz Çeşitleri Nelerdir?

Kavanozlar her ihtiyaca cevap verebilmek amacıyla farklı tasarım ve materyalden üretilmiştir. Isıya dayanıklı borosilikat cam kavanozlar vakum metal kapağa sahiptir ve yiyeceklerin uzun süre taze kalmasını sağlar. Bambu kapaklı cam kavanoz ise, doğal ve antibakteriyeldir. Kavanozların materyalinin cam olması ise kapağın açılmadan içerisinin gözükmesini sağlaması açısından kullanım kolaylığı sağlar. Şık tasarımı ile karşımıza çıkan bombeli cam kavanozu ise çay, şeker ve kurabiye gibi yiyeceklerinizi muhafaza etmek için kullanabilirsiniz.

Kavanoz Boyutu Neye Göre Seçilmelidir?

Kavanozların boyutları içinde muhafaza edilmesi planlanan yiyeceklerin miktarına göre seçilmelidir. Bazı gıdaların doğal boyutları daha büyük olabilir veya bazı gıdalar evde daha fazla miktarlarda bulundurulabilir. Bu gıdaların muhafazasında büyük ebatta kavanozlar tercih edilmelidir. Ayrıca evlerinde simetrik ya da asimetrik bir uyum yakalamak isteyen kullanıcılar zevklerine göre eşit boyutlarda ya da farklı boyutlarda kavanoz tercih edebilmektedir.

Evlerde Kavanoz Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Evlerde kavanoz kullanımının pek çok avantajı vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Paketi açıldıktan sonra muhafaza edilmesi zor olan pirinç, bulgur ve makarna gibi gıdaların korunması için oldukça kullanışlı bir yöntemdir.
  • Kavanozlarda saklanan gıdalar bir arada ve düzenli durmaları sebebiyle yemek yapımı sırasında büyük kolaylık yaratır.
  • Vakumlu kapaklara sahip cam kavanozlar hava geçirmez özellikleri ile gıdaların uzun süre taze kalmasını sağlarken dışarıdan bakıldığında içeriğinin gözükmesi de aranılan ürünün kolay bulunmasını sağlar.
  • Şık tasarımlara sahip kavanozlar ile gıdalarınızı muhafaza ederken aynı zamanda mutfağınıza da modern ve şık bir görünüm sağlamış olursunuz.
  • Borosilikat ve bambu gibi doğal ve sağlıklı materyallerden üretilen antibakteriyel özellikteki kavanozlar gıdalarınızı sağlıklı koşullarda saklamanıza yardımcı olur.