400 TL ve üzeri alışverişe ücretsiz kargo
Hesabım
Sepetim
Filtre
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Tek Tencere

Tek tencere kategorisi set şeklinde oluşturulmuş tencere grupları yerine tek bir boyut ya da modelde tencere ihtiyacı olanlar için hazırlanmıştır. Pek çok renk ve boyut çeşidine sahip olan bu kategoriden ihtiyacınız olan tencereleri tek tek satın alabilir, dilerseniz birbiri ile birleştirerek kendi tencere setlerinizi oluşturabilirsiniz. Kızartma tenceresinden karnıyarık tenceresine kadar pek çok tencere çeşidine Acar Home’dan ulaşabilirsiniz.

Tek Tencere Çeşitleri Nelerdir?

Tencereler yapıldıkları malzemeler, kullanım amaçları, boyutları ve daha pek çok özelliğe göre çeşitlerine ayrılmıştır. Bu çeşitleri şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Çelik Derin Tencere
  • Basık Tencere
  • Kare Döküm Derin Tencere
  • Porselen Yuvarlak Cam Kapaklı Mini Sunum Tencere
  • Porselen Yuvarlak Kapaklı Güveç Tencere
  • Emaye Kızartma Tenceresi
  • Karnıyarık Tencere
  • Emaye Fritöz Tencere
  • Döküm Geçme Sap Karnıyarık Tencere

Tek Tencere Çeşitleri Nasıl Temizlenir?

Tek tencere çeşitlerinin temizliği üretildikleri malzemeye göre değişir. İçerisinde bakteri bulundurmayan emaye modeller hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur. Yanmaz yapışmaz iç kaplamaya sahip, leke tutmayan dış yüzeyi ile granit tencereler de hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur. Çelik malzemelerde üretilen tencereler çizilmeye karşı oldukça hassas olduğu için hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkanabilir ancak dikkat edilmesi gerekir. Tencereleri bulaşık makinesi yerleştirirken aralarına mesafe koymak faydalı olacaktır.

Tek Tencere Çeşitleri Nerelerde Kullanılır?

Mutfaklarda pişirilen harika lezzetlerin pişirilme aşamaları farklılık gösterir. Tencere ve tavalar pişirilecek yiyeceğin yapısı ve pişirilme şekline göre kategorilere ayrılır. Bazı yemek pişirme yöntemleri için üretilen yalnızca tek bir pişirme yöntemine odaklanan tencere türleri vardır. Kızartma tencereleri bunlardan biridir. Kızartmalar uygun tencerede yapılmadığı takdirde tencerelerin yapısını bozar, yanma ve kararma yapar. Kızartmalar için kızartma tenceresi kullanmak bu bakımdan faydalıdır. Karnıyarık tencereler ise geniş ve basık yapıları ile karnıyarık yemeğini pişirmek için oldukça uygun yapıdadır. Döküm tencereler ise yanmaz yapışmaz özellikleri ile pek çok yemeği sağlıkla pişirmenize yardımcı olur. Sökülebilen plastik kulpları sayesinde fırında kullanıma uygundur.