400 TL ve üzeri alışverişe ücretsiz kargo
Hesabım
Sepetim
Filtre
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Tencere Seti

Tencere seti mutfaklarda yer alan en temel pişirici ekipmanlardan birisidir. Mutfaktaki en büyük yardımcınız olan tencereler, şık tasarımlar ve sağlıklı materyalleri ile birlikte Acar Home kalitesiyle mutfaklarınızı süslüyor. Yemek pişirme deyince ilk akla gelen mutfak gereçleri olan tencereleri çeşitli ebatlarda ve materyallerde bulmak mümkün. Kaliteli malzemeden üretilen tencere setleri ile mutfağınızda uzun ömürlü kullanım sağlarsınız. Sağlıklı materyallerden üretildiği bilinen granit ve çelik tencere setleri mutfaklarda en çok kullanılan tencere çeşitleri olmakla birlikte daha pek çok tencere çeşidi vardır.

Tencere Setlerinin Çeşitleri Nelerdir?

Mutfakta nefis yemekler pişirmenizi sağlayan tencere setlerinin pek çok çeşidi vardır. Farklı tencere çeşitleri farklı yemekler yapmanıza yardımcı olur. Tencerelerin kimisi yemeği daha hızlı pişirirken kimisi de daha lezzetli pişmesini sağlar. Yemeğin formu hangi tencerenin kullanılacağına karar verir. Acar Home sizler için tencere setlerinin çeşitlerini listeledi.

  • Granit Tencere Setleri
  • Çelik Tencere Setleri
  • Çelik Mantı Tenceresi Setleri
  • Döküm Tencere Setleri
  • Teflon Tencere Setleri

Tencere Setlerini Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Tencere setleri alınırken öncelikle hangi yemekler için kullanılacağının belirlenmesi gerekir. Karnıyarık ve pilav gibi yemeklerin daha sığ ve yayvan tencerelerde pişirilmesi uygundur. Bu yemeklerin yapılacağı tencerelerin granit malzemeden üretilmiş olması tavsiye edilmektedir. Et ve tavuk gibi gıdaları pişirmek içinse döküm tencereler en uygun olanlarıdır. Tencerelerin derinlikleri ve boyutları da ev halkının kaç kişi olduğu göz önünde bulundurularak karar verilmesi gereken bir ayrıntıdır. Sofralarınız kalabalık ise geniş ve derin tencere modellerini tercih etmelisiniz.

Tencere Setlerinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tencere setlerinin bazı modelleri bulaşık makinesinde yıkanabilirken bazıları ise yalnızca elde yıkmaya uygundur. Satın aldığınız tencere setlerinin yıkama talimatlarına uygun şekilde temizlik işlemini gerçekleştirmelisiniz. Teflon ve granit gibi hassas tencere modellerini temizlemek için bulaşık süngerinin yumuşak kısmını ya da yumuşak bir bulaşık bezini kullanmanızda fayda vardır. Aksi takdirde tencerelerin çizilebilir ve kullanım ömrü kısalabilir. Tencere setlerinde pişirilen yemeklerin tamamında tahta kaşıklar kullanılmalıdır. Böylece tencere setlerinizi en uzun ömürlü olacak şekilde kullanma imkânı bulabilirsiniz.