400 TL ve üzeri alışverişe ücretsiz kargo
Hesabım
Sepetim
Filtre
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Saklama Kabı

Saklama kabı kullanmak mutfaklarda hazırlanan enfes yemekleri bayatlamadan muhafaza etmenin en sağlıklı yoludur. Özellikle vakumlu kapakları olan saklama kapları hava geçirmez özellikte oldukları için yiyecekleri uzun süre ilk günkü tazeliğinde tutar. Saklama kaplarının farklı boyutlarda, desenlerde ve farklı malzemelerden üretilmiş seçenekleri mevcuttur. Saklama kaplarını içerisine konan yiyeceklerle birlikte buzdolabında kullanabileceğiniz gibi evden dışarı çıkarken yanınıza yiyecek almak için de tercih edebilirsiniz.

Saklama Kapları Çeşitleri Nelerdir?

Saklama kaplarında ihtiyaca göre tercih edebileceğiniz pek çok çeşit bulunur. Cam malzemeden emayeye, çelikten porselene geniş malzeme yelpazesi bulunan saklama kaplarının çeşitlerini şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Vakum kapaklı cam saklama kapları
  • Emaye bakliyat saklama kapları
  • Emaye 3’lü saklama kapları
  • Vakumlu kare cam saklama kapları
  • Bambu kapaklı cam saklama kapları
  • Rende özellikli çelik saklama kapları
  • Rende özellikli eğimli çelik saklama kapları

Saklama Kapları Neye Göre Seçilmelidir?

Saklama kaplarını sahip olduğu pek çok çeşit arasından zevk ve ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. Çoklu parçalardan oluşan saklama kabı setleri pek çok ihtiyacınızı tek bir ürünle karşılamanızı sağlayan oldukça ergonomik bir seçenektir. Çoklu parçalardan oluşan saklama kaplarında paslanmak çelikten üretilmiş rende aparatları ve sıçramaları engellemek için oldukça kullanışlı olan koruma kapakları mevcuttur. Mutfak işlerini pratik ve temiz yapmak isteyenler için çoklu saklama kapları ideal ürünlerdir. Tekli ve üçlü seçenekleri bulunan cam saklama kapları ise yemeklerini sağlıkla muhafaza etmek isteyen kişiler için uygun tercihlerdir.

Saklama Kapları Kullanmak Neden Önemlidir?

Saklama kaplarının kullanımı yaşama pratiklik katar. Sofralardan artan lezzetli yiyecekleri sağlıklı ve taze bir şekilde muhafaza etmesi bakımından önemlidir. Bu ürünler sayesinde hem israfın önüne geçilir hem de ertesi güne kalan yiyeceklerin tazeliği korunmuş olur. İş yerlerine evden yemek götüren çalışanlar için de oldukça hayat kurtarıcı olan saklama kapları sağlam ve vakumlu kapakları sayesinde yolculuk esnasın yemeklerin taşmasını ve dökülmesini engeller. Çoklu aparatlara sahip saklama kapları sayesinde lezzetli yiyecekleri aynı kapta hazırlayıp saklayabilir ve bulaşıktan tasarruf edebilirsiniz.