400 TL ve üzeri alışverişe ücretsiz kargo
Hesabım
Sepetim
Filtre
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Banyo

Banyo evin en önemli bölümlerinden bir tanesidir. Banyolarımızda günün pek çok anında kullanılan ürünler vardır. Bu ürünlerden birisi de sabunluktur. Sabah uyandığımızda, gün içinde ellerimizin kirlendiği her anda, geceleri uykuya geçmeden önce ellerimizi ve yüzümüzü yıkarız. Vücut hijyenimiz için kullandığımız sabunları muhafaza etmek için çeşitli renk ve modellerde sabunluklar mevcuttur. Banyoda çok sık kullandığımız bir diğer ürün ise diş fırçalarıdır. Diş sağlığımız için diş fırçalarının steril bir ortamda korunması gerekir. Diş fırçalıkları da tam bu amaçla üretilmiş ürünlerdir. Bunların dışında banyo setleri ve tuvalet fırçası gibi pek çok banyo ürünü Acar Home kalitesi ile sizlere sunulmuştur.

Banyo Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Banyolar evlerin, kişisel bakımların yapıldığı ve temel hijyen ihtiyaçların karşılandığı bölümüdür. Bu neden banyoda kullanılacak ürünlerin temel özelliği temizliği ve hijyeni sağlamaları olmalıdır. Bununla birlikte evin her köşesi gibi banyoların da bir tasarımı olmalıdır. Temiz, iç açıcı ve şık banyolar insan ruhunu da pozitif etkiler. Banyoda kullanılacak ürünler hem şık ve tasarım hem de hijyen kurallarını ihlal etmeyen ürünler olmalıdır.

Banyo Ürünlerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Banyoda kullandığımız ürünler öncelikle hijyen sağlamaya yönelik olmalıdır.
  • Daha sonra dikkat edilmesi gereken nokta ise seçilen ürünlerin banyonun tasarımına uygun olmasıdır.
  • Kaliteli ürünler seçmek hem kullanırken konfor hem de ürünlerin ömrünün uzun olmasını sağlar.
  • Alınacak aksesuarların birbiri ile uyumlu olması banyonuzda sıcak bir atmosfer yaratacaktır.

Banyoda Hangi Renkler Kullanılmalıdır?

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri artık herkesçe kabul edilmektedir. Evlerin her bölümünde insan psikolojisine olumlu etki yaratan renkleri kullanmak faydalı olacaktır. Banyolarda kullanılabilecek bazı renkler şunlardır:

  • Sakinliğin rengi mavi
  • Yaratıcılığın rengi mor
  • Masumiyetin rengi beyaz
  • Huzurun rengi yeşil

Banyolarda kullanılan renklerin banyo ürünleri ile uyumu sağlanmalıdır. Tek bir renk seçip her ürün ve eşyayı aynı renk kullanmak oldukça göz yorucu olabilir. Bu nedenle ana temayı oluşturacak bir renk seçip bu rengi nötr sayılabilecek bir renk ile dengelemek faydalı olacaktır.